“A tervek szerint 2010-re a SZEOL-pálya újjászületik, miközben vele párhuzamosan – az Etelka soron – befejeződik a fedett sportuszoda építése is.” (Szegedi Tükör, szoci propaganda-lap szegedi közpénzen) Elvtársias hang-gerő! Fölülmúlhatatlan önbizalom! Ma már legfeljebb az időutazás segíthetne a felelőtlen ígérgetéseikben fölsült balvezetőkön. Teljesítésük csak eladósodásban mérhető! De lássuk csak, mit.
Böngészés: Irattár 2014, szeptember
Elfeledett mesterségekkel és a régi Mihály-napi kirakodóvásárok varázslatos hangulatával ismerkedhetnek az érdeklődők az ópusztaszeri skanzenben, két napon át, 2014. október 4-5-én, szombat és vasárnap.
Gróf Klebelsberg Kunó (1875-1932), a Bethlen-kormány legendás vallás- és közoktatásügyi minisztere (1922-1932), városunk országgyűlési képviselője Trianon után nemzetünk felemelkedésének zálogát a kultúra, oktatás, tudomány, egészségügy kiemelt fejlesztésében látta. Ennek érdekében, páratlan módon, a nemzeti jövedelem 10-15%-át fordította ezen nemes célokra! Bár nem volt magyar város, mely ne kapott volna tőle.
Ma 40 esztendeje veszett el karakorumi rokonaink országa. 1974 Föld (szeptember) hava 25.-e gyászos dátum – A Hunza állam megszűnése napja.
Egy kis vasúttörténet Egy kereskedelmi utak találkozásában létrejött település számára a közlekedés fenntartása mindenkor rendkívüli jelentőségű volt. Különösen nagy feladatot jelentett ez Debrecenben, amelytől igencsak távol voltak az útépítésekhez szükséges kőbányák.
Nevelni, fegyelmezni csak az a tanár képes, aki tudásával, életvitelével példaképe a diáknak. Nekem sosem voltak nevelési problémáim, pedig általános iskolától szakközépiskolán, gimnáziumon, főiskolán át egyetemig oktattam, sőt kollégiumokban is megfordultam.
Ojtuz – a legkeletibb csángó magyar falu Konstanca mellett a tengerparttól pár kilométerre… Elkélne nekik egy saját csángó magyar pap is! Romlatlan csángó nyelvük bizony megérdemelne egy „Ojtuzi tájszótár”-at is… Dr. Szabó László Magyar Kultúrális Örökség Alapítvány alapító.
Előző írásunkban – Civil Mérleg Botka 12 évéről – I. – már próbáltunk egyfajta mérleget vonni Botka László munkásságáról.
Saint Germain – 1919. szeptember 10.