E napon született Farmoson Borsody László őrnagy, a Magyar Királyi Toldi Miklós Honvéd Sporttanár- és Vívómesterképző Intézet egykori fővívómestere és aligazgatója. (Farmos, 1878 szeptember 6. – Budapest, 1939 január 25.)

Pályafutása alatt vívómesterként 18 olimpiai és világbajnokot, 15 Európa-bajnokot, 8 katonatiszti Európa-bajnokot és 103 magyar bajnokot segített hozzá a győzelemhez.
Itt az idő minden Magyarnak megismerni a Magyar Kardvívó életét :
Mi volt a Borsodi-iskola lényege ?
– A tempó és a taktika, melyet közvetlen módon át lehet adni, de ezt oktatni megtanulni – már a nehezebb feladatok közé számított. A tanítvány részéről sem volt éppen könnyű, hiszen nem mindenki rendelkezett olyan tempóérzékkel, s taktikai érettséggel, hogy a mester elképzeléseit magáéva tudja tenni. De a Borsodi-tanítványok megfeleltek ennek a követelménynek, talán a vonzás-kiválasztás is közrejátszott ebben. Sőt, bizonyos vagyok benne! Azok a versenyzők ugyanis, akik nem passzoltak hozzá, el is mentek tőle. De sokan közülük csak Borsodi által válhattak igazán naggyá. A Borsodi-tanítványok között ugyanis olyanok is akadtak, akik nem a klasszikus technika szerint vívtak, ilyen vívó Santelli vagy Gerentsér kezében semmi sem lett volna, de Borsodinál vívó lett, s nem is akármilyen !
Bay Béla, L. Réti Anna Páston és páston kívül Budapest, 1979 (29. o.)
De készült Róla mai hangulatú dal is :
Ajánlott még :

BORSODY LÁSZLÓ A KATONA ÉS A GÉNIUSZ
FankaDeli egyedülálló zenefeldolgozása után könyv is megjelent a magyar és a nemzetközi vívósport és vívásoktatás egyik meghatározó, de sokáig elfeledett alakjáról, amelynek címe „Borsody László a géniusz”.

Ha tetszik írásunk, ajánlhatja másoknak is!
A túlélés útja ma magyarul gondolkodni...