Mag (október) hava 7.-én…
1952-ben e napon született Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin, 2000-től mostanáig Oroszország második elnöke. Neve oroszul: Владимир Владимирович Путин. A helyes kiejtése itt !
Munkáscsaládban született Vlagyimir Szpiridonovics Putyin (1911–1999) és leánykori nevén Marija Ivanovna Selomova (1918–1998) gyermekeként az akkori Leningrádban, amely ma ismét Szentpétervár. Önéletrajza szerint nehéz körülmények közt éltek, apja gyári munkás volt, anyja segédmunkákat vállalt. Szülei Leningrád ostromát is átélték, apja egy repesz miatt élete végéig sántított, anyja pedig majdnem éhen halt. Ő maga nem várt gyerek volt, és a nélkülözések közepette… hol patkányokkal, hol erősebb gyerekekkel kellett megküzdenie.
„A leningrádi utcákon nőttem föl, ahol megtanultam az aranyszabályt: ha a harc elkerülhetetlen, neked kell bevinned az első ütést.” – mondta egy 2015-ös interjúban a három danos dzsúdómester.
Az utcai verekedések irányították érdeklődését a küzdősportok felé, és ez a harcrakész fölfogás határozta meg későbbi politikai lépéseit is…
Ezügyben amit leginkább érdemes eltanulni Tőle, az az, hogy bevezette fiúknak a küzdősport oktatását az orosz iskolákban önálló tantárgyként ! Ennek bizonyosan több értelme és haszna is van, mint a mondatelemzésnek, vagy koordináta geometriának vagy éppen a verselemzésnek…
A becsvágyó Vlagyimír szorgalmas gyerek volt, jól tanult, 1970–1975 között a Leningrádi Állami Egyetem jogi karán nemzetközi jogot tanult. Az egyetemi évek alatt lépett be a Szovjetunió Kommunista Pártjába és tagja maradt annak 1991. évi betiltásáig. A diploma megszerzése után az Államvédelmi Bizottság (KGB) leningrádi szervezetének munkatársa lett. 1985-ben végezte el a KGB első számú, Vörös Zászló érdemrenddel kitüntetett iskoláját, akkoriban J. V. Andropov Intézet, ma a Külső Földerítés Akadémiáját. Ezt követően öt évig az akkori Német Demokratikus Köztársaságban, Drezdában működött, hivatalosan a Barátság Háza igazgatója volt…
Vannak persze olyan „szabad” országok, ahol szabadon lehet gyalázni Őt, míg például egy bevándorló, ingyenélő gyilkos feketére a „fekete” szót kiejteni is politikai öngyilkosság…
Vannak persze nyugati barátai, mint Gerard Depardieu vagy Steven Seagal, aki pl. az nyilatkozta „Vlagyimír Putyin a világ egyik legnagyobb vezetője, ha nem éppen a világ legnagyobb élő vezetője ma …”
Amikor elmélyült az Etelközi Válság, Putyin elismerte Donyecket és Luganyszkot, mint független államokat, kétségbe vonva az összelopott, összetákolt Ukrajna puszta létét is, amely hivatalosan máig sem létezik, ahogyan azt az ENSz főtitkára (2007-2016) Ban Ki Mún (Pan Gimun) istöbbször is emlegette már…
„Ukrajna 1991.12. 25-óta nem jegyezte be határait. Ukrajna határainak szuverén államként történő nyilvántartásba vétele nem történt meg az ENSZ-ben!”
Végül az Etelközi (kis-nagyorosz) Háború megindult és azóta az Ukrajna manipulálásában és kifosztásában érdekelt nyugat kritizálja Putyint vadul…
No de ez többnyire lepereg Róla !
Putyin traktort kapott ajándékba 70. születésnapjára a fehérorosz elnöktől Lukasenkától. Természetesen „fehérorosz traktort”, amilyet ő maga is használ a saját birtokán…
De talán stílusosabb az eggy nappal korábbi szülinapossal köszönteni az Orosz Elnököt születése napján :
1977-ben MAG (OKTÓBER) HAVA 6.-ÁN repült először a MiG-29-es (oroszul: МиГ-29; NATO-kódja szerint: Fulcrum)
Ajánlott még :
KRÍM – AZ ÚT HAZA !
A szittya Kimméria, a tatár Kırım (Qırım), oroszkodón Krím (Крым), ukránkodón Krim (Крим) hellénül-görögül Taurida (Ταυρίδα) a tatárok leverése óta orosz…
Sztálin persze a tatárok kiirtásával is megpróbálkozott… ez a Tatár Holokauszt, a Szürgün, 3-ból 2 millió tatár kiirtása… amit máig is sikeresen elhallgattak az áldozati torz számháborúban…
KAK TO TAK – PUTYIN MEG ZELENSZKIJ
Egy igen beszédes képsor a két „harcos” vezetőről… Rajtuk múlik ma Etelköz sorsa !
No meg a Világbékéé is…
DR. SZESZÁK GYULA : PUTYIN ROSSZUL KEZELTE UKRAJNÁT
OROSZORSZÁG SZÉTOSZTANÁ AZ ÖSSZELOPOTT UKRAJNÁT…
AMÍG EURÓPA A GOLYÓIT KERESTE…
TUDTÁTOK, HOGY OROSZORSZÁGBAN NINCS TESCO? VOLT, DE MÁR NINCS!
NAGY PÉTER CÁR 350. SZÜLINAPJÁN
NAGY KATALIN CÁRNŐ SZÜLINAPJÁN
Ha tetszik írásunk, ajánlhatja másoknak is!
A túlélés útja ma magyarul gondolkodni...